خیابان هجرت
    
بازدید: 219
    

خیابان هجرت یکی دیگر ازمعابرشهری است که به جای آسفالت قیری از روسازی بتنی در آن خیابان استفاده شده است.

طبق تحقیقات میدانی نکته که برای خودروهای در حال عبور  قابل توجه است در ابتدا باور نکردن عبور از روی سطح بتن و سپس شبیه بودن با آسفالت قیری و در نهایت نرمی و روانی سطح خیابان بتنی است. با توجه به این مطلب که شرکت فارس هرمز اولین و تنها مجری معابر بتنی با تجربه 34 سال سابقه است ، اجرا خیابان بتنی با بتن اجرا شده توسط نیرو انسانی متفاوت بوده و لازمه اجرا این نوع معابر ، توجه به ضابطه های منتشر شده از سوی سازمان برنامه و بودجه کشور و دستگاه و اکیپ تخصصی می باشد.

لازم به تذکر است با توجه به سوالات متعدد که مشاوران ، مجریان و پیمانکاران از کارشناسان شرکت فارس هرمزمی پرسند که آیا روش اجرا شده توسط شرکت فارس هرمز همان بتن غلطکی (RCC) است !! خیر، بتن غلطکی جهت مقاومت زیر سازی استفاده می شود  و سپس می بایست  جهت تردد یک لایه آسفالتی قیری بر روس سطح (بتن RCC) اجرا شده ، اجرا شود که در پایان هزینه برآورد شده توجیح اقتصادی نداشته ،بلکه بر خلاف آن روش نوین پیشنهادی و اجرا شده توسط شرکت فارس هرمز کار هر دو لایه را (بتن RCC و آسفالت قیری)  با هزینه کمتر و عمر بیشترانجام خواهد داد .

قابل توجه دستگاه های اجرای ، مهندسان مشاور و پیمانکاران ، طبق ضابطه منتشر شده از سوی سازمان برنامه و بودجه کشور روسازی بتنی از 4 روش اصلی تشکیل شده است که عبارتند از :JPCP (روسازی بتنی ساده درزدار) JRCP (روسازی بتنی مسلح درزدار) CRCP (روسازی بتنی مسلح پیوسته) و PCP (روسازی های بتنی از نوع پیش تنیده).

روسازی بتنی اجرا شده  در خیابان هجرت از نوع JPCP (روسازی بتنی ساده درزدار) می باشد که از متداول ترین انواع روسازی بتنی است و هنوز بدون هزینه تعمیر و نگهداری در حال خدمات رسانی به شهر می باشد.

 آدرس پروژه : استان فارس - شیراز - خیابان هجرت 

سال اجراء: 1393  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.